Nurburgring

Bane infoGrand PrixVinderePoles
 
Nedenstående finder du en liste over alle de Grand Prix'er der er afviklet på Nurburgring-banen. Klik på Grand Prix navnet for at gå til resultat-oversigt for det aktuelle år.
 
Grand PrixDatoLængdeOmg.Total længde
Tysklands 07.07.135.14860308.623
Tysklands 24.07.114.57467306.458
Tysklands 12.07.095.14860308.863
Europas 22.07.075.14860308.863
Europas 07.05.065.14860308.863
Europas 29.05.055.14860308.863
Europas 30.05.045.14860308.863
Europas 29.06.035.14860308.863
Europas 23.06.025.14860308.863
Europas 24.06.014.55667305.252
Europas 21.05.004.55667305.252
Europas 26.09.994.55666300.679
Luxembourgs 27.09.984.55667305.252
Luxembourgs 28.09.974.55667305.252
Europas 28.04.964.55667305.252
Europas 01.10.954.55667305.252
Tysklands 04.08.854.54267304.314
Europas 07.10.844.54267304.314
Tysklands 01.08.7622.83514319.690
Tysklands 03.08.7522.83514319.690
Tysklands 04.08.7422.83514319.690
Tysklands 05.08.7322.83514319.690
Tysklands 30.07.7222.83514319.690
Tysklands 01.08.7122.83512274.020
Tysklands 03.08.6922.83514319.690
Tysklands 04.08.6822.83514319.690
Tysklands 06.08.6722.83515342.525
Tysklands 07.08.6622.81015342.150
Tysklands 01.08.6522.81015342.150
Tysklands 02.08.6422.81015342.150
Tysklands 04.08.6322.81015342.150
Tysklands 05.08.6222.81015342.150
Tysklands 06.08.6122.81015342.150
Tysklands 03.08.5822.81015342.150
Tysklands 04.08.5722.81022501.820
Tysklands 05.08.5622.81022501.820
Tysklands 01.08.5422.81022501.820
Tysklands 02.08.5322.81018410.580
Tysklands 03.08.5222.81018410.580
Tysklands 29.07.5122.81020456.200
Copyright ©1997-2007 f1.motorsport.dk og motorsporten.dk