USA's Grand Prix

BanerVinderPole 
 
Nedenstående finder du en liste over alle de løb der er afholdt i USA's Grand Prix.
 
BaneDatoLængdeOmg.Total længde
Circuit of the Americas22.10.175.51356308.405
Circuit of the Americas23.10.165.51356308.405
Circuit of the Americas25.10.155.51356308.405
Circuit of the Americas02.11.145.51356308.405
Circuit of the Americas17.11.135.51356308.405
Circuit of the Americas18.11.125.51656308.896
Indianapolis Speedway17.06.074.19273306.016
Indianapolis Speedway02.07.064.19273306.016
Indianapolis Speedway19.06.054.19273306.016
Indianapolis Speedway20.06.044.19273306.016
Indianapolis Speedway28.09.034.19273306.016
Indianapolis Speedway29.09.024.19573306.235
Indianapolis Speedway30.09.014.19573306.235
Indianapolis Speedway24.09.004.19573306.235
Phoenix10.03.913.72081301.320
Phoenix11.03.903.79872273.456
Phoenix04.06.893.79875284.850
Detroit19.06.884.02363253.472
Detroit21.06.874.02363253.472
Watkins Glen05.10.805.43559320.665
Watkins Glen07.10.795.43559320.665
Watkins Glen01.10.785.43559320.665
Watkins Glen02.10.775.43559320.665
Watkins Glen10.10.765.43559320.665
Watkins Glen05.10.755.43559320.665
Watkins Glen06.10.745.43559320.665
Watkins Glen07.10.735.43559320.665
Watkins Glen08.10.725.43559320.665
Watkins Glen03.10.715.43559320.665
Watkins Glen04.10.703.701108399.761
Watkins Glen05.10.693.701108399.761
Watkins Glen06.10.683.701108399.761
Watkins Glen01.10.673.701108399.761
Watkins Glen02.10.663.701108399.761
Watkins Glen03.10.653.701110407.164
Watkins Glen04.10.643.701110407.164
Watkins Glen06.10.633.701110407.164
Watkins Glen07.10.623.701100370.149
Watkins Glen08.10.613.701100370.149
Riverside20.11.605.27075395.295
Sebring12.12.598.36842351.481
Copyright ©1997-2007 f1.motorsport.dk og motorsporten.dk