Fernando Alonso

Kører infoTeamsGrand Prix 

 
De fleste kørere i Formel-1 har skiftet team mere end en gang. Her kan du se hvilke teams Fernando Alonso har kørt for, såvel som start- og slutdato for engagementet. Ved at klikke på teamnavnet kan du få yderligere informationer om det pågældende team.
 

TeamsStartdatoSlutdato
McLaren01.01.2015
Ferrari01.01.201031.12.2014
Renault01.01.200831.12.2009
McLaren01.01.200731.12.2007
Renault01.01.200331.12.2006
Minardi01.01.200131.12.2001
Copyright ©1997-2007 f1.motorsport.dk og motorsporten.dk