Sauber

Team infoKørerePoint 

 
Her kan du se hvilke kørere der har kørt for Sauber, såvel som start- og slutdato for engagementet. Ved at klikke på personnavnet kan du få yderligere informationer om den pågældende person.
 

KørerStartdatoSlutdato
Pascal Wehrlein01.01.2017
Marcus Ericsson01.01.2015
Felipe Nasr01.01.201531.12.2016
Adrian Sutil01.01.201431.12.2014
Nicolas Hülkenberg01.01.201331.12.2013
Esteban Gutierrez26.10.201231.12.2014
Sergio Perez01.01.201131.12.2012
Nick Heidfeld14.09.201031.12.2010
Pedro de la Rosa01.01.201012.09.2010
Kamui Kobayashi01.01.201031.12.2012
Sebastian Vettel25.08.200602.08.2007
Nick Heidfeld01.01.200631.12.2009
Robert Kubica01.01.200631.12.2009
Jacques Villeneuve01.01.200501.08.2006
Giancarlo Fisichella01.01.200431.12.2004
Felipe Massa01.01.200431.12.2005
Heinz-Harald Frentzen01.01.200331.12.2003
Felipe Massa01.01.200231.12.2002
Nick Heidfeld01.01.200131.12.2003
Kimi Räikkönen01.01.200131.12.2001
Mika Salo01.01.200031.12.2000
Pedro Diniz01.01.199931.12.2000
Jean Alesi01.01.199831.12.1999
Gianni Morbidelli23.05.199731.12.1997
Johnny Herbert01.01.199731.12.1998
Noberto Fontana01.01.199731.12.1997
Andrea de Cesaris01.05.199431.12.1994
Heinz-Harald Frentzen01.01.199431.12.1996
J.J. Lehto01.01.199331.12.1993
Karl Wendlinger01.01.199304.05.1994
Copyright ©1997-2007 f1.motorsport.dk og motorsporten.dk