Toro Rosso

Team infoKørerePoint 

 
Her kan du se hvilke kørere der har kørt for Toro Rosso, såvel som start- og slutdato for engagementet. Ved at klikke på personnavnet kan du få yderligere informationer om den pågældende person.
 

KørerStartdatoSlutdato
Brendon Hartley20.10.2017
Pierre Gasly30.09.2017
Daniil Kvyat01.05.2016
Max Verstappen01.01.201530.04.2016
Carlos Sainz Jr01.01.201508.10.2017
Daniil Kvyat15.11.201331.12.2014
Daniel Ricciardo01.01.201231.12.2013
Jean-Eric Vergne14.10.201131.12.2014
Jaime Alguersuari24.07.200931.12.2011
Sébastien Buemi01.01.200931.12.2011
Sebastien Bourdais01.01.200812.07.2009
Sebastian Vettel03.08.200731.12.2008
Vitantonio Liuzzi01.01.200631.12.2007
Scott Speed01.01.200631.12.2007
Neel Jani01.01.200631.12.2006
Copyright ©1997-2007 f1.motorsport.dk og motorsporten.dk